Saturday, January 12, 2008

SMS nga emisioni i nates 09-10.01.2008

O zymbri o kryje laken pse se morre at qi e dishnje pa e ndergjove baben.lae tbukren e morre mushken adem ramadanin martesa nuk o hater.
Tung nga sallareva e pershendes zymbrin dhe i uroj vejes te lumtur me at kullerken ha ha ha.deshira muzikore hazbi therra shefkete.
Tung gjith familja reshiti milaimit iurojm ruk te mbar per ne ital
dij motrat sara dhe lumja nga tetova jaurojn nipit flamurin 2 mujorin elindjes dhe gjith besimtarve vaurojm vitin erij
Ndërmarja transportuese BONITAS TRANS ua uron vitin e ri të gjithve
muslimanve

Pilara BONITAS qe gjendet tek tregu i gjelbërt ua uron vitin e ri
tung xoni nga orasha ua uroj festn e vitit te rite te gjith muslimanve dhe familjes sejdiu
Bilalli ja uron gjithve muslimave vitine ri hixhri dhe zoti i bekoft te rit e te rejat i largoft prej ruges te kegje dhe i lutmi zotit na uthernoje ne
rug te drejt te zotit
ng nga adem ramadani!
tung nga ajshja e pershendes treboshin ene mos merziten shaum per dashnoret!dhe ma shumti e pershendes pasionin ne kompleks dhe ata kamarnjerat me ni ke
Eselamu alejkum Fuati nga Bojana ua uron te gjithe besimtareve festen e vitit te ri me nje ilahije nga Sami Jusuf.
Selamu alejkum Bismilahi ramani rahim p�rsh�ndes gjith besimtaret islam paqa dhe m�shira qofshin mbi ta p�rsh�ndetje nga Novosella
Selamu alekum va uroj te gjith besimtarve vitin e ri 1429 dhe vellau melalmit iuroj rug te mbar per ne itali nje ilahije nga ademi zgjatm doren more vlla
dhe e p.r.sh fsh veshall
Selamv alekum Tung dashi nga orasha ua uroj familjes sejdiu naetn e vitit te ri dhe gjith muslimanve ku to q gjinden .
Ndërmarja transportuese BONITAS TRANS ua uron viti e ri të gjith mu
slimanve
urime vitin e ri per te gjith muslimanet pershendetje nga xhepcishti
Mirmbrama nati i pershendes te gjith ndegjuesit dhe gjith muslimaneve ua uroj vitin e ri 1429 gjithashtu nerkes ja uroj ditelindjen fat dhe lumturi ne jet naten
Pilara BONITAS ua uron vitin e ri të gjithve muslimanve
Tung safija nga drenovc dhe dina nga vica besimtarve islan va urojm vitin e ri si dhe zudijes mimen jet�n suzin fol�n mijen ragmijen tung desh�ir muzik
sukse Zoti na bekoft, urimet i pranoni nga mETI top star.selamu alejkum
ore nga adem ramadani
Urime festa e viti te ri islamik per gjith besimtaret e meshiruesit meshir bersit Allahut xhehleshanuhu.ju urojm me shum te mira fat me shum dashuri dhe
N.T.P. FLORINAS JU URON VITIN E RI MUSLIMAN KREJT MUSLIMANVE ME SHENDET E BEREQET SELAMUN ALEJKUM
Hej nati si po kalon,uroj shendet ete mira ne jet per gjith muslmanet kudo ku ndodhen,prsh per milin pushum tkendshem,nje kenge nga Sami jusuf,respekt Arta.
Tung bujari nga korita ju uron te gjithve besimtarve musliman festen e vitit te ri nje ilahie nga adem ramadani
Selamu alejkum persh per gjith muslimanet urime viti iri mundsisht nje ilahi nga mensur kadriu kapu kapu nket litar ciao MIO
selamu alejkum pershendes te gjith muslimanet kudo qe gjenden me nje keng te sami jusuf pershendetje nga xhepcishti
Bilalli ja uron gjithve muslimave vitine ri hixhri dhe zoti i barsoft te rit e te rejat
Slm.me fat viti i ri hixhri luti ne ket nat pa u ndal haxheronja diten e neserme ne te silen allau e shputoj musen a.l.s. Nga faraoni.lali
Eselamu alejkum nga buja gjith besimtarve ua uroj festen e vitit te ri sipas kalendarit islamik hixhrit
Tung "URIME VITIN E RI 1429" hixhri."URIME T'GJITHVE MUSLIMANEVE KU GJINDEN"naten e mir;-)me nje ilahije"ja tajba"arabisht.
Babi n�na ajshja me alin miremja alia amiri dhe nipi i dashur muharemi nga zvicra xhanes dhe gjith familjes n� grupcin va uron natn e vitit ri1429
Eselamalejum.urim viti i ri te gjithve muslimanve.aka munsi ni ilaije te a.ramadanit ok tung
Urime festa e viti rij hixhrij tefiki ja uron vask me te fejurin emin zoti na pranof lutjet ilaien motr muslimane ademi selamu alekum
Tung sara nga tetova ipershendet mirsatin nga deberca lumen dhe flamurin evogel qe edua shum tegjith besimtarve vauroj festen me temadhe vitin erij menij ilahi
Mirmrama persh per ju ne studijo,ja uroj gjith muslimanve vitin e ri dhe ju deshiroj gjith te mirat ne je,nese mund Adem Ramadanin duro nan loke duro Nora ks
selamu alejkum gjith besimtarve va uroj vitin e ri dhe vllaut melaimit rug te mbar per ne itali nese mundet ilahijen e adem ramadanit ende drita mir pa dal
VET DALJA E HENES TREGON MADHSIN E K�SAJ NATE ME FAT FEST�N E VITIT TE RI 1429 DHE QOFSHI NEN HIJEN E ALL-LLAHUT JU DHE GKITH MUSLIMANET TUNG MIJA.
Tung bukurija egzona dhe sizana i pershendesin xonen dhe lulen nga deberca ua urojm muslimomve festen e vitit te ri
Tung xhanja nga grupcini tezakes kadimes nga kopanica ja uron natn m� t� madhe t� vitit 1429 dhe i uron shum fat n� jet me ilahijen e mesur kadriut
Te uroj xhdo xhe ne jet , ne trup shendet , ne pun vullnet ne nerva qetsi ne idee drejtsi si dhe ne familje harmoni dhe dashuri po xhith ashtu e gezof
shi dhe me shum fat vitin e RI 2008!!.
Tung x personja e pershendet xhelalin qe e dua shum shum shum me ni keng nga adem ramadani.
29 Tung kalofshi mejr nga haf�z agimi
N� k�t dit t� shejt cdo musliman feston nj� engjull parajse kuranin shfleton nj� urat e Zotit n� cdo port troket gezuar vitin e ri cdo t� mir n� jet. 14
TUNG LINDA EP�RSH�NDET TEN�N SANIEN QAMIL�N ORHANIN.
Me lejoni nje her tju uroj me nder,qe kete dite te madhe ta festojm edhe 1000 here.Ju pershendet BASRIU nga POROJ gjith besimtarve musliman urime vitin e ri...
Tung nga hoxhovajca ajshja i pershendes tezaket nga treboshi dhe mos merziten shaum se nuk asht majr!me ni keng nga adem ramadani ilahije nga hoxhovajca
N� k�t dit t� shejt cdo musliman feston nj� engjull parajse kuranin shfleton nj� dhurat e Zotit n� cdo port troket gezuar vitin e ri cdo t� mir n� jet.
Tung sevimi nga zvicra i pershendet gjith tezaket e vet dritonin agimin gazmendin mefailin dhe ju uron vitin e ri te muslimaneve 1429 me nje ilahije te s
ami jusufit.
1429.Tung nga agi me nj� ilahije t� sami jusufit
Dushi ju uron gjith muslimanve kudo qe jane fest�n e vitit t� ri 1429 nese mundet ilahijen e adem ramadamit gurbeti ju pres naten e majr.
pallatica:Urimet emija te perzemrta per gjith muslimanet ku do qe jan me shum fat dhe gezime gjithashtu edhe babit ne berlin tung rihana pallatc.respekti ndaj p
Selamualeke Mirani nga bojana va uroj festen evitit te ri gjith muslimanve kudo qe jan me nje ilahije Adem Ramadani respekt
All-llahu le tua ngroh zemren me ngrohtesine e besimit dhe sakrificen tuaj te ju shperblej.Per shume mot gezojeket nat te vitit te rij mefamiljen,miq e shok.
Tung safeti i top star shusit ua uron festet e vitit te ri te fes muslimane
gjindet në qytetin e bekuar MEDINE urime vitin e ri hixhër
Selamu alejkum Naseri nga Saraj e përshëndes vllaun tim NUSRETIN që
Tug zeshkani i vetmuar va uroj festn e vitit tri sitket munsi ni kang nga nevait sadiki kuku cicja jetim ja tug taleshoni tash ju pres tug klm
Tung nga brodeci ja uroj festen e vitit te ri te gjith muslimanve ku gjinden.Me nje ilahije nga adem ramadani.
Tung xhanja nga grupcini prshndet familjen n� zvicr babin n�n�n ajshen me alin miremen alin amirin sidhe nipin muharemin e vogl dhe uauron vitin e ri me njilahi
Tung nga ajshja e pershendes agimin gazmendin mefailin dhe dritonin bosat e treboshit me ni keng nga duli nuse po shkon.
Tung Hani p�rsh�ndet Tenen Qamk�n Linden dhe kolegen e punes Nien dhe ua uroj festen e vitit t� ri
Sel�m Alejkum gjith muslim�ve uauroj fest�n e vitit ri 1429 nga Af�s Mefail Sel�m Alejkum.
N� k�t dit t� shejt cdo musliman feston nj� engjull parajse kuranin shfleton nj� urat e Zotit n� cdo port troket gezuar vitin e ri cdo t� mir n� jet. Tu
ng nga dritoni trebosh me nje ilahije
Tung ajshja nga zvizra i pershendes ato tezaket e treboshit kit me rend me ni keng vdis nga meda pershendetje.kaloni mir
EN NGA ADEM RAMADANI JETIMI
SEMIRI DHE E MIRI I PÈRSHNDET TÈ GHITHÉ BÉSIMTARET ISLAM ILAHI
Tung. Zijadini nga fsh. Strimnic te gjith vajzave te vetmuarve vauroj festen e vitit te ri islam dhe nje ilahije nga adem ramadani.
Tung kadirja nga kopa�indolli e.p.r.sh fatimen qe ghendet ne itali per festen evitit ri cau.
Tung visari ju persh. Dobroshtjana nese mundet ni ilahi nga Ademi per martesen tung urime festen.
Ja uroj vitin e ri 1429 isa frutit nga pilara bonitas
Sel�m Alejkum GJith musil�ve uauroj fest�n e Vitit ri 1429 nga Af�s Mefaili.
Tung fatimja nga kopa�indolli e.p.r.sh. Kadiren per festen evitit ri cau.
Tung nga treboshi te gjith muslimanve kudo qe jan ua uron festen e vitit te ri me nje ilahije nga adem ramadani duaja e nenes tung ju pershendesim.
Me lakra e turshi va uroj vitin e ri.me ni ilahie nga sami jusuf
muslimanve
Ndërmarja transportuese BONITAS TRANS ua uron vitin e ri të gjithve
Eselamu alejkum i p�rsh�ndes t� gjith musliman�t ku do q� jan dhe ua uroj VITIN E RI HIXHRI n�s mundet ilahije e GAZMEND RAM�S (MBULESA)nese ekeni
Ndërmarja transportuese BONITAS TRANS ua uron vitin e ri të gjithve
muslimanve
Tuli nga leshnica va uron muslimanve festen evitit teri menjekeng nga adem.ramadani.ilahije
E pershendes familjen time te mrekullushme dhe ju uroje festen nese eshte e mundur 1 ilahije ciao ciao Vaki.;
Selamu alejkum ua uroj te gjithe muslimanve vitin e ri hixhri 1429 si dhe jua uroj te gjithe te mirat ne jete si dhe pershendes motren e cila gjendet ne
medrese xhaxhain mixhaitin i cili gjendet me familje ne zvicer me ilahin e ademit lutjen tung nga rejhanja nga glloboqica lagjja e vjeter
È RI NJÉ ILAHIE NGA ADEMI VJENÈ PRANERA
SEMIR I PÈRÈSHÉNDET GJITHÉ BESIMTARET ISLAM TÈ NATESÉ TÈ VITIÈ T
Pilara BONITAS ua uron vitin e ri gjith Muslimanve
Selamu alejkum.vua uroj vitin eri islam(hixher)tegjith muslimanve ane e mban botes ku gjenden vua uroj festen ng medresanti
VITI I RI HIXHRIJ 1429.
Ju dergoj nje pellumb te bardh si simbol i paqes ne bot,ne njerin krah ju sjell dashuri,ne krahun tjeter lumturi,ndersa ne sqep ju sjell nje leter,URIME
Selam alekum nga alij nga paligradi vuroj muslimanve vitin eri meni ilahi nga motrat mustafa
po pret more vll
Selamu alekum urime festen e viti trij fatoni nga italija e pershndet vasken me emin gjith muslimanve cdo te mir ne jet ju lutem ilaijen nga ademi vdekja
Tung ju prsh Dobroshtjana urime festen.
N� k�t dit t� shejt xhdo musliman feston,nj� engjull parajse KURANIN lexon nj� urat e ZOTIT n� xhdo port troket g�zuar vitin eri xhdo t� mir n� jet. . .ana
Tung xheza i pershendet isa mobilje isa frut dhe ua uron vitin e ri
Ej ma lisho kngngn e ademit shiqir nana xhis sumra ma lisho ju lutem se jam t uthtue pr n danimark ju pres tung kalofshi shum mir
SELM.URIME FESTA EVITIT RI 1429.ZOTI NAFALT MEKATET.ZOTI NA SHPERBLE ME XHENETIN FERDAUS.NGA MIRJETA PER GJITH BESIMTART ISLAM NESE MUNT NJE HILAIJE MENSUR KURT
aijen.eademit.duaja.enë.nës
Tunk.erkani.nga.çajlana.jauran.familjês.ramadani.naten.evitit.rhij.
tmuslimavhe.1429.si.têgjitavhe.besimtarvhe.islam.kudo.qëjanë.dhe.il
Selam alejkum ju uroje te gjithve besimtarve musliman festen e Vitin e Ri me nje ilahije te SAMI YSUFI gjithe te mirat ne jete..Te psh nati klm ciao nga vaki.
Tung arta t� gjithve muslimanve ku do kujan va uron viti e ri me k�ng� e atem ramadanin nj� ilaije m� t� re t� 2008.Dhe dy
Tung xhemili nga dëberca va uron vitin e ri te gjith muslimanve dhe
Zoti leshon bekimin te ata qe besojn i dhuron kto vite qe ti festojm ruaj keto festa si ata dy sy e dije se kjo fest eshte edhe per ty. Allahu ju shperbl
sho�eve t� mij si jan me bules.Va uron vitin e ri.1429.
besimtarve islam me ilahije nga shtetët arabe eselamu alejkum
eft me gjith deshirat rinore.gezuar
Persh urime viti i ri per ju dhe gjith muslimant an e mban botes,nese e kemi te lejuar kend tjera vec ilahieve.si tmundet mentori me kengen leonora tung
Tung xheza i pershendet te gjithe besimtaret dhe ua uron vitin e ri me nje keng te adem ramadani
TUNJ ARDIJANI NGA MEROUA GJITH BESIMTARVE VAURON VITIN ERI ME ILAHIJE NAA ADEM RAMADANI
SELAMUALEJKUM nga HANA ua uroj fest�n e vitit t� ri ISLAM t�gjith BESIMTAR�VE ISLAM me nj� ilahije nga ADEM RAMADANI m� t� ren.
Selam alekum nga alij nga paligradi vuroj muslimanve vitin eri
lshoje tash jam t uthtue kalofshi eshm spicial pr t xhermes tung.
Selamu alejkum dhe va uroj gjith muslimanve vitin erij ehe ishalla don zotij ij mbron gjith muslimanet ku do qe jan selam nga safeti
Tung xherma i prshndesim gurbet caret e italis q mos i lan nanat vet dhe va uroj naten e vit t ri me kngn ademin mu thuj nana shiqr sum ra ej sit mundi
urime viti iri tegjithve muslimanve dhe dajve tezve dhe familjes time menj ilahi nga ademi vari tung
Eselamu alejkum keni pershendetje nga Arifja nga fshati Gllumov te gjidh umetit musliman ju urojm vitin eri dhe inshalla jete te mbare nese mundet ilahi
jen e Adem.R hala drita mir pa dal tung.
Tung arjeta.Ju.Prsh.Per.Zemrsisht.Ti.Nati.Dhe.Krejt.Familjes.Sime.Ja.Uroj.Vitin.E.Ri.Nse.Mundet.Nje.Ilaije.Nga.Adem.Ramadani.Ju.Lutem.Nga.Arjeta.Tung.Klm.
Tung edona nga pallatica te gjith muslimaneve ua uron vitin eri hixhri me nje ilahije.
Tung xhihati nga novosella va uron festen e vitit te ri gjithve muslimaneve me ilahijen e ademit lexo o vella kur'an.
Selam mualejkum Urime gjith muslimanve vitin eri dhe ishalla zoti naj fal te gjith gabimet me ne jet ilahin o alla ti o martin.Jasini nga goranca.
Xhemili va uron festen e vitit të ri te muslimanet me nji hilaije
Selamu alejkum. Xhihadi ua uron vitin e ri hixhri te gjith muslimaneve e ne vecanti medresantve, dhe u deshiron suksese ne jet. Me ilahin e Ferki Shales
Urime vitin e ri gjith muslimanve me nje ilahije tung nga Gzimi �iflik
Tung argjeni i p�rsh�ndet t� gjith besimtar�t islam va uron fest�n e vitit t� ri me nj� ilahije t� adem ramadanit duaja e n�n�s
Tung rexha nga jazhinca ua uron naten e vitit te ri te muslimanve te xhithve ku do qe jan mbar boten ku ka musliman
Selamu alejkum ju a uroj te gjithe muslimanve vitin e ri HIXHRI gjithe muslimanve posaqerisht mixhes me familje qe gjendet ne zvicer venhar luma
Sot fillon dita kur pikon loti eshte nje dit qe permendet''ZOTI'' eshte nje fjal me shum kuptim qe uron gjith umeti i pejngamerit tim gjith muslimanve ua
uroj vitin e ri 1429 ishalla zoti na shpreblen me xhennet ne at bot tjeter se kjo bot eshte e shkurt nese mundet nje ilahi nga Mensur Kadriu.PENDIMI...
utjet tona e na largoft nga ruga e shejtanit. Ju lutem ilahin allahut rob sen ju bana.
Urime vitin e ri islamik hixhrin 1429 te gjith ju o vellezer e motra muslimane.Ky vit sjellt shendet te mira e namaz. Allahu.Xh.Sh na pranoft namazin e l
Tung dina timja enisa hadisa nga pallatica ja urojn babit ne gjermani festen e vitit te ri te muslimanve edhe dajxhve ne gurbet edhe te gjithve muslimanve .
Tug gafuri nga paligradi vauroj gjidhve muslimanve vitn e ri islam dhe e prshndes familjen time nse ka munsi ni ilahije nga ademi
Kjo �sht� nata e muslimanit,�sht� fest q� e p�rmend kuranin,dhe t� gjith�ve me fat ju qoft viti i ri i muslimanit.
tung urime viti iri i muslimanvf ja uroj te jgithve muslimanve dhe dajes halil ja uroj vitin e ri tung gjija menj ilahi sami jusuf
Tung Rilindi dhe Rilinda nga Ll�rca p�rsh�ndesin familjen dhe besimtar�t q� e besojn Zotin me nj� ilahije nga Adem Ramadani
Sa elumtur isha sot nemengjes trupi mish sherua ashtu zoti ka urdh�ruar vitin eri te muslimanve me festua dhe gjith muslimanve meva uruar tung lili cellopek
Tung desha tua uroj t� gjithve besimtarve kudo q� jan vitin e ri lishoni Adem Ramadanin vari.Dhe e persh, shoqen time Liden tung nga Vushja.
Selam mualekim po urime vitin e ri te muslimanve nga muhamed dhe zena nga shkupi me ni hilahi nga deshira e juaj
O ZOTI YNÈ TI JE SHOQÉRUES NÉ UDHÉTIMIN DHE MBROJTÉS I FAMILJES SON
É PÉR SHÈNDET TÉ GJITH MUSLIMANÉT KU DO QË TÉ JEN
Tung ju prsh.MEDINA urime vitin e ri.
Bilall egzona prshdes t� gjith� famijen e vet besimtarv muslima vauroj Vitin e Ri hamdurila me k�ng�n e Samij Jesufi Lutja
T� uroj 12 muaj lumturi,52 weekende qet�si,365 dit� dashuri,8760 or� paqe,525600 minuta suksese,31536000 sekonda miq�si.URIME VITIN E RI.
M� lejoni nj� her� t'ju uroj me nder q� k�t� dit� t� madhe ta festoni edhe 100 her�,uroj kur t� keqe mos p�rjetoni. ME FAT vitin e ri gjith muslimanet ta gezoni
Tung GALIPi e GENTIJANA nga Grup�ini p�rsh�ndes gjith musliman�t q� jan besimtar t� ALLAHUT XHELESHANUHU me ilahijen e SAMIJUSUF
Lexuam kuranin enundem shajtanin forcuam imanin urime vitin eri tung nga arbesa nga korita nje ilahi nga sami jusuf.
Devia: Msg: Zoti ashte i madh dhe ashte plot meshire xhdo muslimani te vertet i plotson ka nje deshir. gjith muslimanve va uroj vitin eri tung lili nga cellopek
Selamualejkum nga 3 motrat ua urojm te gjith besimtarve vitin e ri islamik.Ju lutem ilahin e adem ramadnit allahut rob si sju bana.
Tung r visari prshendetje nga tre shoket burimi ferati arsimi e prshendesin xhenan p�r fejes t� shpejt me nj� kang nga xhemil saliu athu ka pranver prmu tung
Shum urime nga zemra per s� pary familjes time babit tim ne irak dhe gjith muslimanve kudo qe jan urime vitin e ri 1429 me shum lumturi..respekte AMETI PALLATIC
ju a urojm vitin e ri te muslimanve dhe te gjithve muslimanv qe besnjn tek ALLAHU i meshirueshem tung nga cimi nga limi dhe gjija me nje ilahi
Urime viti i ri i muslimanve dhe i lus te gjith ata qe e ndjejn veti musliman ne shkojn rug te drejt me ilahien duaja e nanes nga Riki i cegranit
Selam ajlajkum mevludja dhe medina nga rakoveci ua uron nat�n evitit t� rij gjith musliman�ve adem ramadanit allahut rob su njubana.
Tug zeshkani i vetmuar ju prshndes juve n studio dhe vauRoj vitin e ri islam dhe i prshndes krejt dexhuesit sitket munsij ni ilahije nga ademi
Ne ket nat te urojn ve� miqt dhe me te afermit qe te duan ne shpirtin tend lumturia le ta mund hidhrimin e dashuria pikllimin! Urime festa e vitit te RI.
Ju urn vullneti nga deberca
TUNG AMIRI NGA TREBOSHI E PERSHENDET HALIMIN ME NJE ILAHIE NGA SAMI JUSUFI AAAAALLLLLAAAAAHHHH
Mirmrema nati urime viti i ri dhe shpresoj qe te gjith ata qe jan ne gabim te pendohen te besojn ne zot ademin qenro para zotit zhitu ne qiell
ejme sexhde allahut xh.sh. e ti lutemi qe te na bej xhehnetli.
Urime viti i ri islamik te gjith besimtarve musliman e ky vit ju sjellt shendet e te mira qe te mund ti kryejm detyrimet qe kemi ndaj allahut xh.sh. Ti b
M�shira e zotit le t'sh�ndris shpirtin tuaj.Le t'mbush me ndjenja te lumturis.Le t'ruaj ate qe posedoni.Le t'fal ate qe deshironi."ME FAT FESTEN"nga ana
Urime vitin e ri hixhri te gjithe muslimanve ane kend botes dhe pershendes familjen time nga glloboqica dhe mixhen tim poashtu edhe dajen tim ne berlin
me nje ilahi nga sami yusuf kaloni mir nga rejhane luma
Tung MIRANI nga Kopacindoll pershendet gjith familjen dhe gjith shqiptarve u a uron vitin e Ri dhe ju thot gjith muslimanve te besojn ne ALLA Me ilahij
e allahu me sali alla Samij Jusuf
elza daj�s jusuf ganes ibadetit ajserit kimetit bukuries egzon�s sizan�s si dhe haties ua uron vitin e ri islam
Sot eshte dita kur pikon loti eshte nje dit qe permendet Zoti eshte nje fjale me shum kuptim ku urohet gjith ymeti pejgamerit tim Mila prsh shoqen time Sabin.
Mirmbrama nati te lumt me te vertet,urime te gjithve muslimaneve dhe Zoti na falt te mira dhe shendet.Adem.R.Nata e varit nese nuk e gaboj titullin tlutem TIMJA
tung nifja tegjithve muslimanve ua uron festen e vitit te ri me nje ilahihje nga adem ramadani
voje dhe mos e asgjeso.
Morali i Muhammedit a.s., lumturia e Sulejmanit a.s., bukuria e Jusufit a.s., trimeria e Hamzait, drejtesia e Omarit, dituria e Aliut dhe duaja e 124 mij
e Pejgambereve qofte me ju! (Ky mesazh vjen nga Haxhi. Dergoja 10 personave kete mesazh dhe sonte do ballafaqohesh me nje mrekulli. Per hir te ZOTIT pro
Urime gjith muslimanve viti i ri dhe ALLAHU XH.SH.gjithmon qoft me ju.e kisha nj� pyetje,saher gj� d�gjoj ilahie apo dicka q� fol p�r kuranin m� vie t�
qaj dhe zemra m� reh shpesh?
po nje lutje deri tek stafi i radio visarit si me e degjuar edhe ne shkup duhet te kete cdo jave t pakten nje ore emisione fetare.
Falemenderit per kete rast qe e lexuat me pare zoti ju shperbleft inshalla kjo do te jete nje gjeja qe ndokush do bindet dhe do vazhdoj rugen e hajri mir
Selamu alejkum nga Llaskarca i p�rsh�ndes t� gjith musliman�t q� e besojn ALLAHUNdhe ua uroj Vitin e RI 1449 me nj� ILAHI nga NEXHMI MUHAMEDI NMEKE LINDI tung
Urime natn e vitit te rij me dij lutje te zoti gjithcka qe te bene te lumter dhe azegje qe te bene te vuaj amra e voge va ur� gjhth muslimanve viti erij
Ua uroj gjith muslimanve 'VITIN E RI'tung.besarta dhe nurjeta nga deberca.nese mundet nje ilahije nga ADEM RAMADANI.ciaoo.
je ilahIje nga sami jusufi
Cdo i pafat sot ngushllohet cdo e kaluar me mall kujtohet cdo i vdekur sot rringjallet cdo gabim sonte falet te gjith muslimanve ja uroj vitin e rri me n
Xhindi nga tetova vauron naten e vitit ri te gjithe besimtare musliman dhe ja uroj zemres time sabrijes vitin e ri dhe castme te kanshme
Tung izeti nga grupcini prshndet t� dashur�n e vet q� gjendet n� zvicr dhe ja uron natn e madhe t� vitit ri
Dashuria dhe mir�sia e Allahut le ta mbush� shpirtin t�nd me g�zim,zemr�n t�nde me mir�si, jet�n t�nde me fat e lumturi,p�r tu uruar festen e vitit t� tr islam
Sot vitin e ri me zemer ta uroj shendet e lumturi cdodit t� dashuroj,drita e Allahut rrugn ta ndricoft Xheneti stacion i fundit per ju qoft natn nga xhanja
Selamu alejkum dhe ij pershndes gjith muslimant kudo qe jan dhe va uroj vitin erij sselam nga teti
Cali dita dhe enesibesimtarve islam ua uron festen e vitit ri
Shpresa e qellimi lidhin brigjet e jetes,kurse festat i memorohen kujteses dhe m� b�jne ti kujtoj ata qe i dua duke ua uruar vitin e ri gjith muslimanve.
Tug florim nga kopanica e shkupit e p�rshdet gjolin e mixh�s resulin marj� e viz�z p�r nitali me nj� k�g� xhemil salih k�g� e gurbeti. Sh�lo sa mafrajk
Tung hani ju p�rsh�ndes juve xanin dhe gjith muslimanve VITIN E RI n�se mundet ni ilahi nga Adem ramadani tash te vori kur po mshtin.ok klm nga hani dhe xani
Izeti nga grupcini prshndet nipin senatin nga ll�rca dhe ja uron vitin e ri me kngn e sami jesufit
NE KETE NAT TE SHENJT CDO MUSLIMAN FESTON NJE ENGJULL PARAJSE KUR"ANIN SHFLETON NJE URAT E ZOTIT NE CDO PORT TROKET GEZUAR VITI I RI CDO TE MIR NE JET.TUN DATI
tezja rukije i p�rs�ndet vebijen nizafetin pashen dhe ua uron vitin e ri fetar
Tung p.r.sh.ngaJETA dhe Besa.nga deberca te gjith muslimanve va uroj vitin e RI.me nje ilahije te .Adem R.
Tung nga xpersonja p�rsh�ndes lo�kin tem nacin q� edua shum edin aj kush jam dhe gjidhve ua uroj vitin e ri n�se mundet meda mos vdis t� dua naci
Tung xheza i p�rsh�ndet gjith besimtar�t musliman me k�ng�n e sami jusufit
Selam ALEJKUM nekete nate te bukur gjithe festojn deshira ime bashkimi kombtar shqiptar.Tung fshati BOJANE ILIRIDA.
Ej nati pershendetje per ju ne studijo sidhe dijxhej bibin po jam te undegjue ne vetur me babin tim se jam te ardh pi tetove adem ramadani duaja e neses caoBEJB
tung locka nga cerova pershendet lockin e vet nga llerca ju lutem aferditen du me tpa naten me lule
tung nga cerova siti zeshkanet pershendesin bosat nga llerca dhe ju themi urime viti i ri naten me lule florim nga zeshkanja ju lutem aferditen du me tpa
TUNG.LUNI.NGA.CEROVA.P�RSHEDET..KIMETE.MIRUSHEN.ZARIFEN.SEBEHATEN.FIXHARETEN.ILAHIJEN .BELEN.LINDEN.NGA.
ton shqiptare dhe e uzdhoft ne rrug te drejt dhe na i falt gabimet ket nat te madhe. Tung nga Fetja?...
Pershendetje REPUBLIKA E ILIRHDES urime viti i ri islam me ilahijen mother sami jusuf
Mirmrama R.V. Pershendetj per ju f.l.m. qe mbani ket emision.URIME gjith Muslimanve festen e"VITIT TE RI 1429" sipas hixhrit. Zoti e marsoft gjith rinin
zeshkanja nga cerova pershendet lockin e vet limin nga llerca per fat dhe lumturi ne jet deshir nga aferdita demaku du me tpa
O Musliman nuk festohet viti i ri Islam me kenge por me Ilahi nese mundet Adem Ramadani vdekja. Urime festa tung Dati.
55%m� p�lqen 66%dal me ty 77%isha bashkuar me ty 88% isha martuar me ty 99% kisha boe fmi me ty 100% ec baju kush ta ras ty...!
um te them te me duash por nuk te detiroj un te them duam nese e meritoj jeta eshte e gjat ka shum sfera dasuroje njerium qe te dashuron nga zemra tung zima
Tuk resul ga kopanica e shkupit e p�rshdet caric� zhelina me nj� k�g� flora gashi k�g� e gurbeti
Ju prshndet x personi nga italia dhe prshndet t� dashur�n e vet xhanen dhe ja uroj vitin e ri me kngn e muharem ametit italia me kaca
eprshendes isni j�n tung baftija
r as met keq
Tung lija nga brodeci ep�rsh�ndet motr�n simpatike hasimen anushin lumen jeten safetin xik�n besarin dhe milin nga shipkovica n�se mundet med�n as met mi
MiMI NGA RADUSHA JA URON VITIN EH RI TE GJITH MUSLIMANVE EDHE E PERSHENDES LAKIN DHE FATMEN CIBEN EDHE DONEN ME KANGEN CAUCE LALES NGA MAMUT FERATI
Tung nga coni bilja xhili dhe zina p�rsh�ndesin feten me t� fejuarin dhe dinin dhe ju themi me fat viti i ri d�shir nga flora gashi un nkosov e ti ngurbet
Tung xhanja prshndet shoqet xiken shirkn sevimen samijen cumen suadn dhe va uron natn e madhe t� vitit ri t� jet ki vit me fat e me lumturi me nj� ilahije
Tung fatma nga radusha e prsh cibe danen minen deten lulin mimin si dhe elmazin nga shemshova ua uroj te gjithve muslimaneve vitin e ri dhe leshoni nje ilahi...
Artani dhe Florimi ju urojn vitin e ri musliman 1429 me nje ilahie nga adem ramadani , vjen pranvera.
epershendes baftijen tung isnija tung cellopeku
pershendetje nga f.bojan� urime viti ri islam zoti i bashkoft muslimanet dhe se shpejti pavarsia e KOSOVES me nje ilahie nga SAMI JUSUFI
Tung zilfi kapajzhdolli i pershendes shum 4'8 te shkolles tekstille...
Mimrama forumi rinor islam fshati shemshov gjith muslimanve va uron festen dhe lumturi ne jet nese mundet nexhat osmani zemres tane naten e mir fat ne jet
Nje pershendetje specijale shkon per shoqen time bejbin ene ne ta celje mobilin bejbi nese na degjon urime viti i ri adem ramadani ilahije cao radijo visari.
Tunk blerta p�rsh�ndet tet�n xhan�n me t� fejuarin me k�ng�n e af�rdita elshani mallkoj dit�n
Tung sherifja prshndet suadn senadn isrn sumejn senatin nga ll�rca me kngn e sef dur o llokum nat nga sherifja
Ciao visari pershendes burrin tim besimin nga nerashti qe e dua shum tung stremnica.me kengen duli tallava
Amundet afrdita demaku ju p�rsh�ndes juve tung cellopeki
Tung enisi dhe behari .venharit nga llaskarca iurojn 1 vjetorin e lindjes amundet flora gashi ose mu ose bjondin�n.
O nati pse nuk i lexon komentet ne faqen eshtunamagjije.net tung celopeki dhe dergoma msn ne pivat mesazhe meti tet
EN ME KÈNGEN O LLOKUN TUNG KALOFSHI MIR
JaSMINI NGA RADUSHA E PÈRSHDET LAKIN CIBEN FATMEN EDHE DONEN ME LUL
Ciao visari pershendes burrin tim besimin nga nerashti qe e dua shum tung stremnica.me kengen duli tallava
E PRSH BIJEN LOCKEN CE E DUA SHUM HEY JU LUTNA LISHOJE BE TULI-G LOCKO SE SHAUM JOM I MERZITET SE SEM DO BIJA XHI TE BOJ BE AU AJ MA SHPEJT KENGEN SEPLASA HMMM
Tung xhanja nga grupcini gjith besimtarve va uron natn e madhe t� pengamerit muhamedit alejselam dhe u uron shndet e lumturi n� jet me nj� ilahije t� ademit
Sonte po qaj zemra po m� dhemb,kjo nat e bukur mu ba zeher,ta shkrua nj� let�r plot me dashuri,por ta dish se n� zem�rn time do t� mbetesh Ty. dsh.flora gurbeti
Ju p�sh�ndes juve n� qoft se mundet med�n vdis tung nga cellopeki

No comments: